Nazywam się Paulina Znajdek-Awiżeń. Jestem absolwentką Wydziału Farmacji UMP w Poznaniu. Tytuł doktora nauk farmaceutycznych uzyskałam na podstawie badań prowadzonych w Katedrze i Zakładzie Farmakognozji UMP, gdzie zajmowałam się izolacją i badaniem aktywności biologicznej związków roślinnych, głównie flawonoidów.

Jestem Członkiem Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Przez kilka lat pełniłam funkcję kierownika Studium Ziołolecznictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Prowadzę kursy, szkolenia oraz warsztaty z zakresu towaroznawstwa zielarskiego oraz wykorzystania roślin w profilaktyce i leczeniu. Poza tym bardzo lubię pisać i zajmuję się profesjonalnym copywritingiem medycznym.

Oprócz tego jestem współautorką książki „Żyj naturalnie, czyli dekalog zdrowego życia”. Na swoim koncie mam prace o charakterze naukowym i popularnonaukowym opublikowane w czasopismach krajowych i zagranicznych (Molecules, Phytotherapy Research, Acta Physiologiae Plantarum, Polish Journal of Cosmetology, Panacea, Postępy fitoterapii, Postępy Dermatologii i Alergologii, Wiadomości lekarskie, Farmacja Polska, Farmakoekonomika szpitalna).

Moje artykuły odnajdziesz na bieżąco tutaj, a ponadto w czasopismach Żyj naturalnie, Natura i zdrowie, Naturoterapia w praktyce, Zdrowy balans, a także na różnych portalach specjalistycznych, np. wyleczto.pl